به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، همایش تراژدی هسته‌ای با حضور سید محمود نبویان محمد خوش چهره صادق زیباکلام و علی خضریان به همت انجمن مستقل دانشکده فنی تهران در سالن شهید رجب بیگی برگزار شد.حجت‌الاسلام سید محمود نبویان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در همایش تراژدی هسته‌ای (سرگذشت هسته‌ای از آغاز تا کنون) که عصر امروز دردانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به محدودیت‌های ایجاد شده در فوردو براساس بیانیه لوزان گفت: آقای ظریف وزیر امور خارجه در جلسه‌ غیرعلنی مجلس به نمایندگان گفت: که ما به آنها اعلام کرده‌ایم که اصلا فوردو را نمی‌خواهیم.

سیدمحمود نبویان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مباحث هسته‌ای در بیانیه ژنو و لوزان گفت: در بیانیه فعلی هشت فایل محتوایی آمده است و چارچوب آن بر تمام ابعاد هسته‌ای کشورمان مشخص و تیم مذاکره کننده‌مان حق تخطی از آن را ندارند. یکی از آن محتوا‌ها نطنز می‌باشد.

وی تصریح کرد: نطنز در دولت سابق مرکز غنی سازی بوده و در ژنو به کار خود ادامه می‌دهد ولی ایجاد مرکز دیگری به مدت شش ماه ممنوع می‌باشد و همچنین در بیانیه لوزان به تنها مرکز هسته‌ای کشور تبدیل شده یعنی ایران حق ایجاد مرکز جدید را تا پانزده سال ندارد.همچنین نماینده مردم تهران در دولت سابق تعدادی سانتریفیوژ‌های نطنز ثابت و خروجی هم داشت ولی در ژنو همین مقدار سانتریفیوژ تثبیت شد ولی نباید خروجی داشته باشد و ایران حق نگهداری سانتریفیوژ را ندارد جالب است در لوزان ۸۰۰۰ سانتریفیوژ که بدون خروجی کار می‌کرد به ۵۰۶۰ بدون ۱۰ سال خروجی تعهد کردند.

وی با بیان اینکه تیم مذاکره کننده کشورمان متعهد شد که یک سانتریفیوژ اضافه نسل دوم نسازد اظهار داشت: در ژنو حق غنی سازی ما ۵ درصد به بالا ممنوع بوده و در لوزان تصویب شد که ایران تا ۱۵ سال حق غنی سازی ۳. ۶۷ درصد را نخواهد داشت و باید گفت لحظه به لحظه عقب نشینی می‌کنیم.

نبویان با اشاره به مرکز فردو و اینکه در ژنو به مرکز غنی سازی بدون خروجی تبدیل شده بود اظهار داشت: در لوزان متعهد شدند که فردو مرکز غنی سازی نباشد و تنها به یک مرکز هسته‌ای فیزیک و فناوری تبدیل شود این در صورتی بود که در دولت قبل فردو علاوه بر اینکه مرکز غنی سازی بود ذخیره سازی مواد را نیز دارا بود.

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان آمانو گفت: آمانو می‌گفت فردو طبق اصطلاحات ایران یک مرکز غنی سازی است در دولت سابق ۲۷۱۰ سانتریفیوژ نصب شد و ظرفیت کامل آن ۲۹۷۶ بوده است در ژنو ۲۷۱۰ سانتریفیوژ نصب شده ولی حق تکمیل آن موجود نیست و در لوزان ۱۰۴۴ سانتریفیوژ باقی می‌ماند و بقیه با زیرساخت‌های آن جمع آوری می‌شوند و آبشار از آن‌ها در حال چرخش خواهد بود.

وی با اشاره به سخنان ظریف و عراقچی در مجلس غیرعلنی درباره مذاکرات گفت: ظریف گفت اعلام کردیم به غرب که فردو را نمی‌خواهیم همچنین عراقچی گفته با غرب توافق کرده‌ایم که هیچ سانتریفیوژی را تاسیس نکنیم در دولت قبل فردو غنی سازی‌اش ۵ و ۲۰ درصد انجام می‌شد در ژنو متعهد شدند که بیش از ۵ درصد ممنوع شود و در لوزان کاملا این امر را ممنوع کردند.

سیدمحمود نبویان با اشاره به مرکز غنی سازی اراک گفت: در دولت سابق راکتور آب سنگین در حال تکمیل و راه اندازی بود اما در ژنو تکمیل و راه اندازی آّب سنگین ممنوع و همچنین در لوزان باید قلب راکتور اراک نابود و یا به خارج صادر شود.

وی تصریح کرد: تنها چند کشور هستند که دارای آب سنگین هستند و ایران توانسته به این تکنولوژی دست پیدا کند و اگر شاهد باشید غربی‌ها درصدد هستند تا ایران را از داشتن آب سنگین محروم کنند.مردم برای برچیده شدن مرکزی غنی سازی اراک باید افتخار کنند.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه از تیم مذاکره کننده هسته گله دارم گفت: از تیم مذاکره کننده هسته‌ایمان گله دارم ،چرا که مدعی شدند مردم باید برای برچیده شدن آب سنگین اراک افتخار کنند.

وی بیان داشت: اگر در دولت قبل غنی سازیمان به راه می‌افتاد دارای چهار فایده اعم از تولید پلوتونیم، برق، آموزش و رادیو ایزوتوپ بود ولی در ژنو متعهد شدند که تکمیل و راه اندازی اراک ممنوع بوده و همچین در لوزان پذیرفتند که قلب راکتور را نابود و به جای تولید آب سنگین با همکاری‌های بین الملل بازطراحی و بازسازی شده تا پلوتونیم در سطح نظامی صورت نگیرد.

نبویان اضافه کرد: برخی بر این باورند که تولید پولوتونیم منجر به بمب هسته‌ای می‌شود ژاپن دارای ۳۰ تن پلوتونیم است اما در اینجا سوالی مطرح می‌شود که آیا تمام آن را خرج بمب هسته‌ای کرده است.

وی با اشاره به نظارت‌های که می‌باید از سوی آژانس و سازمان انرژی هسته‌ای برای کشورمان صورت می‌گرفت گفت: نظارت‌ها در دولت سابق محدود بوده برای نمونه می‌توان به صورت روزانه نبوده و به افراد خاصی اجازه ورود به کشور داده نمی‌شد که بتوانند به کارخانه‌های تولید رتور با مونتاژ سانترفیوژ راه پیدا کنند.

نبویان افزود: در ژنو نظارت‌ها محدودیت قبلی و بیشتر در آن به صورت سابق برداشته شده است مانند ارائه اطلاعات در مورد برنامه‌های ایران نسبت به تأسیسات هسته‌ای توصیف اطلاعات نسبت به ساختمان‌های موجود در هر ساعت هسته‌ای میزان سطح فعالیت‌ها معادن اورانیوم کارخانه‌های تولید اورانیوم مواد شمع طراحی راکتور اراک دسترسی روزانه به دوربین‌های ناظر که آفلاین هستند برای راستی آزمایی اطلاعات معین بازدید سرزده و فیزیکی بدون اطلاع دسترسی مدیریت شده به کارخانه‌های مونتاژ سانترفیوژ و معادن و کارخانه‌های تولید اورانیوم از جمله نظارت‌های غرب می‌باشد اما در لوزان اقدامتی بیش از توافق ژنو متأسفانه مورد توافق تیم مذاکره کننده هسته‌ای ما قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در بیانیه آمده که یکی از مسائل باقی مانده این است که دانشمندان هسته‌ایتان را در اختیار ما قرار دهید اظهار داشت: در در قطعنامه ۲۰۱۱ شورای حکام تعهد کرده برای حل و فصل همه با هدف روشنگری به تمام اطلاعات مستندات سایت اشخاص دسترسی کامل داشته باشد همچنین تمامی مراکز متخصصین و نظامی را در اختیار این شورا قرار دهند.

نماینده مجلس گفت: حال باید گفت ما حق غنی سازی هسته ایمان را نمی‌خواهیم چرا که دیگر نمی‌خواهیم امنیتمان از بین برود. در بنده ۵۸ بیانیه آمده که مسائل مربوط به نظامی و هسته‌ای ایران می‌باشد که کشورمان می‌باید اقدامات لازم را انجام دهد.

نبویان با بیان اینکه ایران ملزم شده به طور کامل با آژانس در مورد موضوعات باقی مانده همکاری کند گفت: باید گفت موضوعات باقی مانده شامل دسترسی‌های بدون تأخیر به همه سایت‌ها و اشخاص مورد درخواست آژانس می‌باشد.

وی با اشاره به موضوع تحریم‌ها در بیانیه گفت: در دولت سابق تحریم‌های اروپا امریکا کنگره و دستورات اجرایی رئیس جمهور، اولیه و ثانویه، شورای امنیت هسته‌ای موشکی حقوق بشر و تروریست برقرار بوده است در ژنو در گام اول تعهد تعلیق تحریم از صادرات پتروشیمی بیمه کشتی‌ها تأمین قطعات هواپیما، برگشت پول بلوکه شده ایران و نیز بیان شده که هیچ تحریم جدیدی از سوی اتحادیه اروپا و امریکا وضع نمی‌شود اما آن‌ها به آن عمل نکردند و در گام نهایی وعده برداشت کامل تحریم‌ها مربوط به هسته‌ای در چهار مورد تجارت، تکنولوژی و مالی و انرژی داده شده است.

نبویان افزود: همچنین در لوزان وعده‌های مشروطی داده شده اعم از برداشتن تحریم‌های مربوط به هسته‌ای و در دو مورد اقتصادی و مالی و آن هم به اجرای تعهدات کلیدی ایران و تأیید آژانس بستگی دارد.

نماینده مجلس با بیان اینکه آژانس مدعی شده من زمانی به حرف‌های تعهد می‌کنم که به مطالبات غرب پایبندن باشد ایران تصریح کرد: مطالبات غرب چیزی جز در اختیار قرار دادن دانشمندان هسته‌ای و بازدید مراکز نظامی نیست و اگر این دو مورد انجام شود قطعا خیانتی صورت گرفته.

وی با بیان اینکه تیم مذاکره کننده می‌گوید یک قطعنامه جدیدی منتشر می‌شود که تمامی قطعنامه‌های شورای امنیت را بر علیه کشورمان لغو می‌کند اظهار داشت: اگر تمام هسته ایمان را از دست بدهیم و این امر صورت بگیرد باید دست و پای تیم مذاکره کشور را ببوسیم در این راستا باید گفت غرب هزاران قید برای انجام این کار در بیانیه آورده است و در واقع باید گفت از فیلترهای زیادی باید بگذریم.

نبویان اظهار داشت: نباید تمام محدودیت‌های خود را بین المللی و الزامی کنیم حال سوالی مطرح است که این قطعنامه واحد چکار می‌تواند کند باید گفت از توافق جدید با جزئیاتش حمایت می‌کند تمام قطعنامه هسته‌ای را لغو می‌کند و تدابیر محدودیت کننده در یک دوره زمانی مورد توافق وارد می‌کند.

وی با اشاره به صحبت عراقچی مبنی بر اینکه توانستیم کشور را نجات دهیم گفت: روزی عراقچی به کمیسیون امنیت آمد و گفت توانسته‌ایم کشور را نجات دهیم به این دلیل که ایران را تحت منشور فصل هفت بود خارج کرده‌ایم و هر کشوری که فصل هفت باشد منتهی به جنگ می‌شود اما امروز شاهدیم ظریف می‌گوید قطعنامه‌ای بدهیم که ایران وارد منشور فصل هفت شود! هویت برخی مسئولان ما معلوم نیست.

نماینده مجلس افزود: از تیم مذاکره کننده هسته ای می‌خواهیم که محدودیت‌های ما را بین المللی نکنند در بحث ذخایر باید بگویم در دولت سابق فرایند ذخیرسازی ادامه داشت در ژنو متعهد شدیم که ذخایرمان۵ درصد بماند و اضافه نشود در لوزان ایران پذیرفت ۵ درصد را نابود و به ۳۰۰ کیلو کاهش دهد.

نبویان با اشاره به تولید سانترفیوژ در دولت قبل و در بیانه ژنو ولوزان گفت: در دولت سابق با هر نسلی و با هر اندازه‌ای تولید سانترفیوژ در حال ادامه داد برای نسل یک و به اندازه سانترفیوژ‌های خراب شده مجاز بود و در لوزان پذیرفتیم تولید سانترفیوژ ممنوع و مازاد بر شش هزار و ۱۰۴ دستگاه جمع آوری و انبار گردد.

وی در پایان با اشاره به سخنان رهبری مبنی بر اینکه این گونه که مسئولین می‌گویند چیزی الزام آور نیست خاطرنشان کرد: باید گفت حقوق هسته ایمان گرفته نشده و تحریم‌هایمان برداشته نشده و باید گفت امروز تمام دغدغه‌مان این است که مبادا امنیت کشور خدشه دارد.

تاریخ : دوشنبه 31 فروردین 1394 | ساعت 12 و 12 دقیقه و 54 ثانیه | نویسنده : شمع | نظرات
در سال‌های 1373 تا 1376 معاون دفتر رئیس جمهور در امور ارتباطات و تبلیغات دولت بودم و در همه برنامه‌ها، سفرها و دیدارها، آیت الله هاشمی رفسنجانی را همراهی می کردم.

در مراسم افتتاح سد 15 خرداد قم مرحوم حاج احمد آقا خمینی فرزند رشید امام خمینی (ره) هم شرکت کردند.

در نوفل لوشاتو در فرانسه حضوری او را دیده بودم.

چند بار هم در جماران به دیدار ایشان رفته بودم.

با دیدن او در مراسم افتتاحیه به وی پیوستم.

دو سه نفری کنار او بودند و او داشت از بیماری خود می گفت.

گفت: حالم مساعد نیست می دانم مشکلی دارم ولی آزمایشات چیزی نشان نداده است.

بحث رفت روی مسائل سیاسی حاج احمد آقا با اشاره به سیاست هاوعملکرد آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت:من تعجب می کنم چرا کسی جلواو نمی ایستدواعتراض نمی کند و این سیاست ها را متوقف نمی نماید.

معلوم بود که حسابی از عملکرد وسیاست‌های وی ناراضی بود. البته فرصت نشد از او در این رابطه بپرسم.

آخرین باری که او را دیدم روی تخت بیمارستان بود در حالی که دچار مرگ مغزی شده بود ولی قلبش هنوز می‌تپید.

خدا رحمتش کند.

 حاج احمد آقا مکرراً بر حمایت از ولی فقیه و شخص آیت الله خامنه ای تأکید داشت و اطاعت از ایشان را شاخصه پیروی از امام خمینی (ره) عنوان می کرد.

یادم می آید آیت الله هاشمی رفسنحانی در یک مصاحبه تلویزیونی یک بار به دیدارش با امام خمینی (ره) اشاره کرد. امام بر تخت بیمارستان دراز کشیده بود. و دست هاشمی را می گیرد و رها نمی کند و به او می فرمایند: از آیت الله خامنه ای جدا نشود.

حضرت امام (ره) در چند نوبت قبل از وقاتشان تأکید کرده بودند که آیت الله خامنه ای صلاحیت رهبری را دارند و مجلس خبرگان رهبری هم معظم له را به رهبری انتخاب کردند و چه انتخاب بجایی.

از آنجا که از حضرت امام (ره) در طول بستری در بیمارستان جماران به طور مستمر و 24 ساعته فیلمبرداری می شد، لذا احتمالا این صحنه دیدار آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضرت امام (ره) نیز فیلمبرداری شده است و در آرشیو موسسه نشر آثار امام (ره) وجود دارد.

 توضیح عکس: عکس قدیرذی ابیانه با مرحوم حاج احمد خمینیو حضرت امام (ره) در نوفل لوشاتو


این مطلب به نقل از سایت دکتر قدیری ابیانه www.ghadiri.ir می باشد.


تاریخ : دوشنبه 31 فروردین 1394 | ساعت 12 و 08 دقیقه و 23 ثانیه | نویسنده : شمع | نظرات
متأسفانه برخی مسئولین ما بجای عمل به توصیه امیرالمؤمنین(ع)
 متأسفانه برخی مسئولین ما بجای عمل به توصیه امیرالمؤمنین(ع) برای بدبین بودن به پیشنهاد صلح دشمن: «وَ اتَّهِمْ فِی ذَلِكَ حُسْنَ الظَّنِّ»، همواره نسبت به آن خوشبین بوده اند. و بجای عمل به توصیه قرآن کریم برای توجه به نقطه های حقیقی(یاری خداوند) و ظرفیت داخلی(یاری مردم): «هُوَ الَّذِی أَیَّدَكَ بِنَصْرِهِ وَ بِالْمُؤْمِنِینَ»، به نقطه های خیالی تکیه کردند و چشم امید به یاری بیگانه داشتند.
 برای بدبین بودن به پیشنهاد صلح دشمن: «وَ اتَّهِمْ فِی ذَلِكَ حُسْنَ الظَّنِّ»
، همواره نسبت به آن خوشبین بوده اند. و بجای عمل به توصیه
قرآن کریم برای توجه به نقطه های حقیقی(یاری خداوند) و
ظرفیت داخلی(یاری مردم): «هُوَ الَّذِی أَیَّدَكَ بِنَصْرِهِ وَ بِالْمُؤْمِنِینَ»،
 به نقطه های خیالی تکیه کردند و چشم امید به یاری بیگانه داشتند.

شبیر فیروزیان – رجانیوز: آقای هاشمی رفسنجانی در سخنرانی چند روز پیش خود پیرامون مذاکرات هسته ای، شرایط فعلی را مصداق عملی آیه « وَ إِنْ جَنَحُوا لِلسَّلْمِ فَاجْنَحْ لَها؛ و اگر تمایل به صلح نشان دهند، تو نیز از در صلح درآى.»(انفال/۶۱) دانست و گفت: ایران در دوره‌های متعدد به پیروزی‌های نظامی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی رسیده و این نشان از حقانیت ایران است.

به گزارش رجانیوز، این بخش از سخنان آقای هاشمی نگارنده را به یاد استنادات غلط تاریخی(شباهت انگاری توافق ژنو و صلح امام حسن(ع)) انداخت که چندی پیش توسط برخی مسئولین برای توجیه سازش با دشمن در توافق ژنو انجام می شد.

برای پاسخ به این سخنان ایشان، بیان مقدمه ای درباره دیدگاه اسلام پیرامون صلح ضروری است.

از قرآن کریم، نهج البلاغه و سیره معصومین(ع) اینگونه برمی آید که اسلام در چند مورد، صلح با دشمن را مجاز شمرده است و فراتر از این موارد هرچه باشد، صلح مورد تأیید اسلام نیست، بلکه سازش ذلیلانه با دشمن است.

یکی از این موارد زمانی است که دشمن «صادقانه» پیشنهاد «صلح» بدهد. چراکه اگر دشمن دست از زورگویی بردارد و سر جنگ با دین و انقلاب ما نداشته باشد، دیگر وجهی برای جنگ با او وجود نخواهد داشت. به همین دلیل است که خداوند در آیه ای از قرآن به مسلمانان توصیه می کند که اگر دشمن صادقانه درخواست صلح کرد، آن را بپذیرید:

«وَ إِنْ جَنَحُوا لِلسَّلْمِ فَاجْنَحْ لَها وَ تَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ الْعَلِیم؛ و اگر تمایل به صلح نشان دهند، تو نیز از در صلح درآى و بر خدا توكّل كن، كه او شنوا و داناست!»(انفال/۶۱)

حال ممکن است سؤال شود که صفت «صادقانه» در کجای آیه شریفه آمده است که آن را اینگونه معنا و تفسیر می کنیم؟ پاسخ این است که خداوند در آیه بعد از «خدعه» دشمن در پیشنهاد صلحش سخن به میان می آورد:

«وَ إِنْ یُرِیدُوا أَنْ یَخْدَعُوكَ فَإِنَّ حَسْبَكَ اللَّهُ؛ و اگر بخواهند تو را بفریبند، [یارى‏] خدا براى تو بس است.»(انفال/۶۲)

و همین قرینه کافی است که منظور از تمایل دشمن به صلح در آیه اول را تمایل «صادقانه» تفسیر و معنا کنیم.

بنابراین اگر هدف دشمن از پیشنهاد صلح، فریب مسئولین باشد، آنگاه باید احتیاط کرد و نقشه دشمن را فهمید.

جالب است که خداوند در آیه دوم پس از توجه دادن پیامبر اکرم(ص) به فریب دشمن، ایشان را به توجه به نقطه های اتکای حقیقی و ظرفیت داخلی توصیه می نمایند:

«هُوَ الَّذِی أَیَّدَكَ بِنَصْرِهِ وَ بِالْمُؤْمِنِینَ؛ خداوند بود كه تو را با یارى خود و مؤمنان نیرومند گردانید.»(انفال/۶۲)

امیرالمؤمنین (علیه السلام) نیز در نهج البلاغه به همین موضوع اشاره می فرمایند. حضرت در بخشی از نامه معروفشان به مالک اشتر، توصیه می کنند که اگر دشمن به تو پیشنهاد صلح کرد، آن را بپذیر:

«وَ لَا تَدْفَعَنَّ صُلْحاً دَعَاكَ إِلَیْهِ عَدُوُّكَ و لِلَّهِ فِیهِ رِضًا فَإِنَّ فِی الصُّلْحِ دَعَةً لِجُنُودِكَ وَ رَاحَةً مِنْ هُمُومِكَ وَ أَمْناً لِبِلَادِكَ؛ هرگز پیشنهاد صلح از طرف دشمن را كه خشنودى خدا در آن است رد مكن، كه آسایش رزمندگان، و آرامش فكرى تو، و امنیّت كشور در صلح تأمین مى‏گردد.»(نهج البلاغه؛ نامه۵۳)

اما در عین حال نسبت به خیانت و فریبکاری دشمن هشدار می دهند:

«فَإِنَّ الْعَدُوَّ رُبَّمَا قَارَبَ لِیَتَغَفَّلَ فَخُذْ بِالْحَزْمِ وَ اتَّهِمْ فِی ذَلِكَ حُسْنَ الظَّنِّ؛ گاهى دشمن نزدیك مى‏شود تا غافلگیر كند؛ پس دور اندیش باش و خوشبینى خود را متّهم كن.»(نهج البلاغه؛ نامه۵۳)

ای کاش جناب هاشمی، پس از بیان آیه شریفه، ادامه آن را هم قرائت می کردند تا شبهه تفسیر به رأی آیات توسط ایشان برای مخاطبان پیش نیاید. استناد گزینشی به آیات قرآن، همان کاری است که بارها در طول تاریخ توسط کسانی که درپی اثبات عقیده خود به هرقیمتی بودند، صورت گرفته است.

حال باید از ایشان پرسید آیا تا به حال پیشنهاد صادقانه ای برای صلح از طرف دشمن دریافت شده است یا هرچه بوده، به تعبیر قرآن کریم، خدعه و فریب بوده است؟ تفسیر عملی این سخن امیرالمؤمنین(ع) که می فرمایند: «فَإِنَّ الْعَدُوَّ رُبَّمَا قَارَبَ لِیَتَغَفَّلَ» را باید در سیره رهبر انقلاب مشاهده کرد که چند سال پیش از این، زمانی که دولت مستکبر آمریکا پیشنهاد مذاکره با ایران را مطرح کرد فرمودند: «حالا دولت جدید آمریكا مى‏گوید ما مایلیم با ایران مذاكره كنیم، بیائید گذشته را فراموش كنیم. مى‏گویند ما به سمت ایران دست دراز كردیم. خوب، این‏ چه جور دستى است؟ اگر دستى دراز شده باشد كه یك دستكش‏ مخمل رویش باشد، اما زیرش یك دست چدنى باشد، این هیچ معناى خوبى ندارد. عید را به ملت ایران تبریك مى‏گویند، اما در همان تبریك، ملت ایران را به طرف‏دارى از تروریسم، دنبال سلاح هسته‏اى رفتن و از این قبیل چیزها متهم مى‏كنند!»(۸۸/۱/۱)

ایشان یک سال بعد، در ارزیابی شان از میزان صداقت آمریکایی ها از پیشنهاد مذاکره فرمودند: «من سال گذشته، روز اول سال، در همین اجتماع عظیم به شما مردم عزیز گفتم: در مقابل اظهاراتى كه رئیس‏جمهور جدید ایالات متحده‏ى آمریكا مى‏كند و مى‏گوید ما دست دوستى را دراز مى‏كنیم، با نگاه تیزبین مسئله را دنبال خواهیم كرد. ما نگاه مى‏كنیم ببینیم آیا واقعاً دست دوستى است؟ آیا واقعاً نیت، نیت دوستانه است یا نیت خصمانه در قالب الفاظ فریب‏گر؟ این براى ما خیلى مهم است. پارسال گفتم اگر در زیر دستكش مخملى، دست چدنى و پنجه‏ى چدنى باشد، ما دستمان را دراز نمى‏كنیم؛ دوستى را قبول نمى‏كنیم. اگر با لبخندى كه زده مى‏شود، خنجرى در پشت پنهان شده باشد، ما حواسمان جمع است. متأسفانه آنچه كه اتفاق افتاد، همان چیزى بود كه حدس زده مى‏شد. دولت آمریكا و همین تشكیلات جدید و رئیس‏جمهور جدید، با همه‏ى ادعاى علاقه‏مندى به روابط عادلانه و صحیح، كه نامه هم نوشتند و پیغام هم دادند و در بلندگوها هم گفتند و در مجالس خصوصى هم تكرار كردند كه ما مى‏خواهیم با جمهورى اسلامى روابطمان را عادى كنیم، متأسفانه در عمل عكس این عمل كردند. در همین قضایاى هشت ماه بعد از انتخابات، بدترین موضع را گرفتند. رئیس‏جمهور آمریكا اغتشاشگران و خراب‏كاران خیابانى را به عنوان جنبش مدنى معرفى كرد! آتش زدن بانك، آتش زدن اتوبوس، كتك زدن عابر بى‏گناه و بى‏خبر، كتك زدن خواهر و مادر شهید به خاطر اینكه چادر بر سر دارد، آتش زدن موتورسیكلت جوان چون محاسن دارد، این‏ها جنبش مدنى است؟! شما دم از حقوق انسان مى‏زنید، دم از دموكراسى مى‏زنید، اما حركت عظیم مردم را در انتخاباتشان، در انتخابشان، در حضورشان در صحنه نمى‏بینید و ندیده مى‏گیرید؛ طرف یك عده اخلالگر و اغتشاشگر را مى‏گیرید؟! این را جنبش مدنى اسم مى‏گذارید؟! خجالت نمى‏كشید؟! ادعا مى‏كنند كه ما طرف‏دار حقوق بشریم، احساس مسئولیت نسبت به حقوق بشر مى‏كنیم! شما در موقعیتى نیستید كه با كسى در باره‏ى حقوق بشر بحث كنید. شما در كدامیك از اقدامات خودتان در این چند سال نسبت به گذشته تغییر ایجاد كردید؟ در افغانستان كشتار را كم كردید؟ در عراق دخالتتان را كم كردید؟ از كشتار فاجعه‏آمیز مردم در غزه و كشتن كودكان حمایت نكردید كه ادعاى طرف‏دارى از حقوق بشر مى‏كنید؟»(۸۹/۱/۱)

متأسفانه برخی مسئولین ما بجای عمل به توصیه امیرالمؤمنین(ع) برای بدبین بودن به پیشنهاد صلح دشمن: «وَ اتَّهِمْ فِی ذَلِكَ حُسْنَ الظَّنِّ»، همواره نسبت به آن خوشبین بوده اند. و بجای عمل به توصیه قرآن کریم برای توجه به نقطه های حقیقی(یاری خداوند) و ظرفیت داخلی(یاری مردم): «هُوَ الَّذِی أَیَّدَكَ بِنَصْرِهِ وَ بِالْمُؤْمِنِینَ»، به نقطه های خیالی تکیه کردند و چشم امید به یاری بیگانه داشتند.

 ای کاش جناب هاشمی و همفکرانشان که این روزها برای پیمان بستن با دشمن سینه چاک می کنند، به این توصیه امیرالمؤمنین(ع) نیز توجه می کردند که در ادامه همان عبارات قبلی می فرمایند:

«وَ لَا تَعْقِدْ عَقْداً تُجَوِّزُ فِیهِ الْعِلَلَ وَ لَا تُعَوِّلَنَّ عَلَى لَحْنِ قَوْلٍ بَعْدَ التَّأْكِیدِ وَ التَّوْثِقَةِ؛ هرگز پیمانى با دشمن مبند كه تفسیرپذیر باشد، و بعد از تأكید و عبارات محكم، عبارات سست و قابل توجیه بكار مبر.» (نهج البلاغه؛ نامه۵۳)
طبقه بندی: اخبار سیاسی، اخبار و گزارش،

تاریخ : دوشنبه 24 فروردین 1394 | ساعت 23 و 23 دقیقه و 46 ثانیه | نویسنده : گل محمدی (مدیر) | نظرات
السلام علیکم یا اهل بیت النبوه

فرارسیدن ماه رجب ماه خدا ماه استغفار ماه اعتکاف ماه زیارت مخصوص امام رضا علیه السلام و میلاد با سعادت حضرت امام باقرالعلوم و امام هادی و امام جواد و آقا امیرالمومنین علیهم السلام را به

 ساحت مقدس آقا صاحب الزمان (عج)

 و تمام مسلمانان جهان تبریک می گوییم .


 


 اللهم عجل لولیک الفرجطبقه بندی: اجتماعی، اخبار فرهنگی، اخبار نطنز،

تاریخ : پنجشنبه 20 فروردین 1394 | ساعت 22 و 36 دقیقه و 19 ثانیه | نویسنده : پروانه دلسوز | نظرات


نطنزپرس از زحمات دبیر مراسم گرامیداشت روز فناوری هسته ای شهرستان نطنز جناب سرهنگ آقادوستی جهت برگزاری مراسم با شکوه  که باعث جمع شدن  خانواده های معظم شهدا و عموم مردم شهرستان نطنز شدند تقدیر و تشکر می نماید .
نطنزپرس

http://upload.tehran98.com/upme/uploads/bdf7357c1d96f2c72.jpg

http://upload.tehran98.com/upme/uploads/bdf7a4cbca7e76224.jpg


نطنزپرسنطنزپرس

بقیه ی تصاویر در ادامه ی مطلب


ادامه مطلب

طبقه بندی: اجتماعی، اخبار سیاسی، اخبار فرهنگی، اخبار و گزارش، اخبار نطنز،
برچسب ها: نطنز، روز فناوری هسته ای، 20 فروردین،

تاریخ : پنجشنبه 20 فروردین 1394 | ساعت 22 و 25 دقیقه و 42 ثانیه | نویسنده : پروانه دلسوز | نظرات

در پایان مراسم گرامیداشت روز ملی فناوری هسته ای بیانیه ای صادر شد که به امضاء همه ی شرکت کنندگان در این مراسم رسید. این بیانیه به شرح ذیل می باشد :

بسم رب الشهداء و الصدیقین

پرچم سرافراز ایران اسلامی در مقطعی از زمان بر قله رفیع علم و دانش هسته ای به اهتزاز در آمد که زنجیره های ظلم و ستم تحریم و تهدید دشمنان قسم خورده این مرز و بوم آن را در بر گرفته بود و توانست به برکت خون پاک شهدای گلگون کفن این عرصه مهم ، به فناوری و دانش بومی هسته ای دست یابد و طنین خود باوری ، اقتدار و عزت خویش را بار دیگر برای همیشه تاریخ به گوش جهانیان برساند ….

ما امضاء کنندگان ذیل خاصه مردم شهید پرور ولایتمدار شهرستان نطنز ( پایتخت هسته ای ایران) بر خود واجب می دانیم یاد و خاطره شهدای هسته ای را گرامیداشته و خاک پای خانواده های معظم شان را طوطیای چشم خود نموده و به پاس زحمات و تلاش جهادگونه دانشمندان، فعالان و دست اندرکاران صنعت هسته ای کشور خداوند منان را شاکر باشیم .

همچنین ضمن تشکر از تلاشهای شبانه روزی دستگاه دیپلماسی هسته ای ایران، اعلام میداریم با همدلی و همزبانی و همکاری گسترده، پشتیبان فرزندان انقلابی بوده و انتظار داریم در راستای تحقق انتظارات ،منویات و فرامین مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)و حقوق مسلم ملت رشید ایران با تمام قدرت و شجاعت از اقتدار و عزت نظام جمهوری اسلامی و دستاوردهای هسته ای آن دفاع نمایند…

والسلام علی عبا دالله الصالحین
طبقه بندی: اجتماعی، اخبار سیاسی، اخبار نطنز،

تاریخ : پنجشنبه 20 فروردین 1394 | ساعت 17 و 33 دقیقه و 42 ثانیه | نویسنده : گل محمدی (مدیر) | نظرات

پدر شهید احمدی‌روشن گفت: فعالیت شبانه‌روزی مصطفی و همکارانش در سایت نطنز سبب شد که دست ما امروز در مقابل دشمن باز باشد.

به گزارش نطنزآنلاین از نطنز، رحیم احمدی‌روشن در حاشیه مراسم گرامیداشت روز هسته‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نطنز به نقل خاطره‌ای از شهید مصطفی احمدی‌روشن پرداخت.

وی اظهار کرد: وقتی در دولت نهم مهر و موم هسته‌ای برداشته شد، تیمی متشکل از مصطفی و همکارانش کار با سانتریفیوژها را بر عهده گرفتند.

پدر شهید احمدی‌روشن ادامه داد: دانشمندان هسته‌ای ظرف ۱۲ روز به صورت شبانه‌روزی در پشت دستگاه‌های سانتریفیوژ کار کردند تا به نتیجه رسیدند.

وی نکته جالب و حساس خاطره را پاسخ قاطع مصطفی به دوستش‌ می‌داند که یکی از دوستان مصطفی به او می‌گوید ما اورانیوم پنج درصد برایمان کافی است و اورانیوم ۲۰ درصد به چه دردی می‌خورد که مصطفی در پاسخ می‌گوید این ۲۰ درصد سبب می‌شود دست ما در مقابل دشمن باز باشد.

احمدی‌روشن تصریح کرد: با داشتن ۲۰ درصد غنی‌سازی اورانیم دست ما در مقابل استکبار جهانی باز شد و دشمنان اقتدار هسته‌ای دانشمندان ایرانی را قبول و باور کردند.
طبقه بندی: اجتماعی، اخبار سیاسی، اخبار نطنز،

تاریخ : پنجشنبه 20 فروردین 1394 | ساعت 16 و 35 دقیقه و 00 ثانیه | نویسنده : گل محمدی (مدیر) | نظرات
 تصاویر جشن بزرگ روز ملی فناوری هسته ای ( روز شهرستان نطنز) بزودی روی سایت قرار می گیرد طبقه بندی: اجتماعی، اخبار سیاسی، اخبار فرهنگی، اخبار نطنز،

تاریخ : پنجشنبه 20 فروردین 1394 | ساعت 09 و 42 دقیقه و 59 ثانیه | نویسنده : پروانه دلسوز | نظرات

به گزارش خبرگزاری تسنیم از نطنز، علاءالدین بروجردی دقایقی پیش در جشن بزرگ روز ملی فناوری هسته‌ای در نطنز اظهار داشت: بیانیه لوزان آغاز راه است و ۳ ماه آینده بسیار حساس بوده و این بیانیه نه الزام‌آور و نه لازم‌الاجرا است بنابراین ما باید بتوانیم در سه ماه آینده از حقوق خود دفاع کنیم.

نطنزپرس

وی افزود: در جریان این مذاکرات اتفاقات مختلف صورت گرفت، مانند راکتور اراک که باید در تمامی مراحل دارای استاندارد شود و تأییدیه آژانس را دریافت کند و مسئله مهم این است که صدها ساعت مذاکره فقط برای آب سنگین اراک انجام شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در یک مذاکره فشرده علمی، همه طرح‌های ۶ کشور رد شد و طرحی مصوب شد تا راکتور آب سنگین اراک با تغییرات جزئی به فعالیت خود ادامه دهد.

 

وی خاطرنشان کرد: بیانه‌ای که در لوزان سوئیس قرائت شده، از نظر این که در آن حق غنی سازی اورانیوم در ایران و تحقیق و توسعه در صنعت هسته‌ای در آن برای ایران به رسمیت شناخته شده است دارای اهمیت بالائی است.

بروجردی گفت: در صورتی که بیانیه لوزان به توافقی جامع و نهائی تبدیل شود، به فضل الهی می‌تواند به یک جهش بزرگ و جدید در صنعت هسته‌ای ایران مبدل شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی بیان کرد: در مذاکرات شاهد آن بودیم که ۶ قدرت برتر دنیا با ایران سر یک میز می‌نشستند و این مذاکرات شامل معدود مذاکراتی بود که آمریکا ده‌ها ساعت به رایزنی و تبادل نظر با یک کشور می‌پرداخت که این موضوع نشان از آن دارد که دنیا پذیرفته است که ایران یک کشور قدرتمند در منطقه و جهان است.

وی در ادامه سخنان خود به عدم اجازه ایران برای استفاده از تنها ۲۰ سانتریفیوژ در سالیان پیشین اشاره کرد و افزود: حدود ۱۰ سال پیش بود که کشورمان در مذاکرات در موضع ضعف بود و وزرای امور خارجه فرانسه، آلمان و انگلیس برای بحث هسته‌ای به تهران آمدند و در آن زمان بود که وزیر خارجه ما از آن‌ها خواست که ۲۰ سانتریفیوژ برای تحقیق دانشمندان در ایران بماند.

بروجردی گفت: وزیر امور خارجه وقت انگلیس که جک استراو بود، با این موضوع مخالفت کرد و بعد از مدت زمانی، چند ماه پیش بود که وی در مجلس انگلیس به عنوان رئیس پارلمان دوستی ایران و انگلیس به ایران آمد و من آن موضوع را به وی یادآور شدم و در ادامه به او گفتم اگر آن روز اجازه استفاده از ۲۰ سانتریفیوژ را به ما ندادید، امروز ایران اسلامی ۱۹ هزار سانتریفیوژ دارد که جک استراو تنها سکوت کرد.

وی بیان کرد: پیرامون موضوع هسته‌ای ایران، کشورهای ۱+۵ با صدور ۶ قطعنامه و وضع تحریم‌های مختلف ظالمانه، قصد داشتند تا ایران را به زانو در بیاورند ولی با مقاومت مثال زدنی مردم ایران، کشورمان از موضع ضعف به موضع قدرت رسید و باعث شد که بعد از مقاومتی مثال زدنی حق خود را مبنی به غنی سازی اورانیوم در کشورمان به جهانیان ثابت کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس به تصویب فوریتی در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و تصریح کرد: با تصویب طرحی در مجلس، این امکان وجود دارد که اگر بر خلاف بیانیه لوزان اقدامی انجام شود، تمام معادلات و توافقات لغو شود.

وی افزود: به همه دنیا اعلام می‌کنیم که موشک‌های بالستیک ما در مذاکرات خط قرمز ما است و اصلا قابل مذاکره نیست و باید به جهانیان گفت موشک‌های ما برای بازدارندگی است و هیچ‌گاه در مذاکرات قرار نمی‌گیرد.
طبقه بندی: اخبار سیاسی، اجتماعی، اخبار نطنز،

تاریخ : پنجشنبه 20 فروردین 1394 | ساعت 09 و 38 دقیقه و 59 ثانیه | نویسنده : پروانه دلسوز | نظرات
به گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران، حضرت آیت‌الله‌خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه دیدار رئیس جمهوری ترکیه با رهبر انقلاب اسلامیشنبه) در دیدار
 رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، تحول عظیم «بیداری عمومی اسلامی» را علت اصلی نگرانی دشمنان اسلام خواندند و با اشاره به طراحی‌های متقابل دشمنان برای مواجهه با این حادثه بزرگ، تأکید کردند: امروز امریکا و صهیونیست‌ها از اختلافات داخلی برخی کشورهای اسلامی خوشحال هستند و راه حل این مشکلات، همکاری کشورهای اسلامی و انجام اقدامات عملی مناسب و سازنده است.


ادامه مطلب

طبقه بندی: اجتماعی، اخبار سیاسی، اخبار و گزارش، اخبار نطنز،

تاریخ : سه شنبه 18 فروردین 1394 | ساعت 21 و 01 دقیقه و 59 ثانیه | نویسنده : پروانه دلسوز | نظرات


روز نطنز

بر ایرانیان

مخصوصا نطنزی های عزیز


 مبارک باد

طبقه بندی: اجتماعی، اخبار فرهنگی، اخبار سیاسی، اخبار و گزارش، اخبار نطنز، دیدگاه،

تاریخ : دوشنبه 17 فروردین 1394 | ساعت 18 و 48 دقیقه و 59 ثانیه | نویسنده : پروانه دلسوز | نظرات
دبیر ستاد گرامیداشت روز ملی فناوری هسته ای در شهرستان نطنز اعلام کرد : مراسم گرامیداشت ۲۰ فروردین روز ملی فناوری هسته ای در نطنز برگزار می شود.
 
به گزارش نطنزپرس این مراسم روز چهارشنبه ۱۹ فروردین سال جاری ساعت ۱۶:۳۰ در سالن ورزشی کرکس نطنز و با حضور خانواده های معظم شهدای هسته ای، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و محمد گلریز خواننده ی ارزشی کشور بر گزار می شود.

این روز بزرگ به نام روز نطنز نام گذاری شده است.
14

15طبقه بندی: دیدگاه، اجتماعی، اخبار سیاسی، اخبار فرهنگی، اخبار و گزارش، اخبار نطنز،

تاریخ : دوشنبه 17 فروردین 1394 | ساعت 18 و 31 دقیقه و 39 ثانیه | نویسنده : پروانه دلسوز | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.

تعداد کل صفحات : 4 :: 1 2 3 4


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic