تبلیغات
پایگاه فرهنگی نطنزپرس - مطالب آذر 1391
یکی از موضوعاتی که از دیرباز ذهن آدمیان را درگیر خود کرده و علی رغم تلاش های نوع بشر در طول قرون و اعصار هنوز در هاله ی از ابهام است بحث از آینده جهان و به عبارتی عام این است که: آخر دنیا چه می شود ؟

وبلاگ قراجه فیض ا...  در جدیدترین نوشته خود آورده است:

و می گویند: اگر راست می گویید، این وعده کی خواهد بود؟» بگو! «علم [آن] فقط پیش خداست و من صرفا هشدار دهنده ای آشکارم.» و آن گاه که آن[لحظه موعود] را نزدیک بینید، چهره های کسانی که کافر شده اند در هم رود، و گفته شود؛ «این است، همان چیزی که آن را فرا می خواندید!»


ادامه مطلب

طبقه بندی: اخبار سیاسی، اخبار فرهنگی، اجتماعی،

تاریخ : شنبه 25 آذر 1391 | ساعت 21 و 55 دقیقه و 54 ثانیه | نویسنده : گل محمدی (مدیر) | نظرات
سرطان ریه، از آن دسته بیماری است که بر خلاف تصورات مردم، اگر به زودی تشخیص داده شود، قابل درمان است.
  سرطان ریه سالانه قربانیان زیادی می‌گیرد؛ بیشتر مردم ابتلا به این بیماری را در حکم مرگ می‌دانند؛ در صورتی که اگر این بیماری زود تشخیص داده شود قابل درمان است؛ از جمله علایمی که ممکن است نشان دهنده ابتلا به سرطان ریه باشد، به شرح زیر است:

ادامه مطلب

طبقه بندی: اجتماعی، اخبار فرهنگی، اخبار پزشکی، اخبار و گزارش،

تاریخ : شنبه 25 آذر 1391 | ساعت 21 و 50 دقیقه و 28 ثانیه | نویسنده : گل محمدی (مدیر) | نظرات
بازیكن محبوب پرسپولیس در تمرین روز چهارشنبه این تیم پذیرای یک نابینای قربانی اسیدپاشی بود.

 روز چهارشنبه در بین تماشاگران حاضر در محل تمرین پرسپولیس جوانی 26 ساله و نابینا نیز حضور داشت که به همراه خانواده اش در ورزشگاه درفشی فر حاضر شده بود.
وی دو روز پس از ازدواج توسط دختری که به وی علاقه داشت مورد حمله اسیدپاشی قرار گرفت و با وجود انجام عمل های متعدد نتوانست بینایی خود را به دست بیاورد و حالا مدت هاست که در حسرت دیدن دختر دو ساله خود است.
 
 
علیرضا که به گفته نزدیکانش از طرفداران علی کریمی است، به محل تمرین پرسپولیس رفت و با شماره 8 محبوب این تیم دیدار کرد.علی کریمی که همواره در کارهای خیر پیش قدم است قول داد به همراه سایر بازیکنان پرسپولیس به این جوان نابینا برای مداوا کمک کند.


منبع : جام نیوزطبقه بندی: اخبار فرهنگی، اجتماعی،

تاریخ : شنبه 25 آذر 1391 | ساعت 21 و 40 دقیقه و 56 ثانیه | نویسنده : گل محمدی (مدیر) | نظرات
پیامبر اکرم (ص) در باب صدقه دادن می فرمایند : " لبخند تو بر روی برادرت صدقه است ، امر به معروف و نهی از منکر کردنت صدقه است ، رهنمایی کسی که راه را گم کرده صدقه است و دور کردن سنگ و خا ر و استخوان از راه صدقه است . "امروز مصادف با آغاز ماه صفر دومین ماه قمری است؛ ماهی که به نحوست معروف است . ماه صفر که بنا به روایتی ، روز اول آن روز واردشدن کاروان اسرای کربلا به شام است و حوادث تلخ دیگری از جمله شهادت دختر 3 ساله امام حسین (ع)،رحلت جانگداز پیامبر اکرم (ص) در روز 28 این ماه واقع شده و پایان ماه نیز مصادف با شهادت هشتمین پیشوای شیعیان امام رضا (ع) می باشد.

1. از «صُفْرَة (زردی)» گرفته شده؛ زیرا زمان انتخاب نام، مقارن فصل پاییز و زردی برگ درختان بوده است.
2.از «صِفْر (خالی)» گرفته شده؛ زیرا مردم پس از پایان ماه‏های حرام، رهسپار جنگ می‏ شدند و شهرها خالی می‏ شد.
این ماه، معروف به شومی و بدشگونی است. از پیامبر اکرم (ص) درباره ماه صفر، چنین نقل شده است:
هر کس خبر تمام شدن این ماه را به من دهد، بشارت بهشت را به او می‏دهم.
 


ادامه مطلب

طبقه بندی: اخبار فرهنگی، اجتماعی،

تاریخ : شنبه 25 آذر 1391 | ساعت 21 و 25 دقیقه و 53 ثانیه | نویسنده : گل محمدی (مدیر) | نظرات
  رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به استقرار موشک‌های پاتریوت آمریکا در ترکیه، این سامانه را تهدیدزا دانست و گفت: عاقلان و نخبگان اروپا و آمریکا و ترکیه باید زودتر از اینکه آتشی برافروخته شود، پاتریوت‌ها را از این منطقه جمع کنند و ببرند.
 

 
سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی طی سخنانی در جمع فرماندهان عالیرتبه نظامی در دانشگاه دفاع ملی با اشاره به روز وحدت حوزه و دانشگاه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید مفتح اظهار کرد: امام بزرگوار ما فرمودند صلاح و فساد جامعه از دانشگاه و حوزه است. وحدت حوزه و دانشگاه وحدت چشم‌انداز، وحدت اهداف، وحدت راهبردهای اصلی است و در واقع این دو مرکز علمی و مقدس که مزارع دانش در کشور عزیز ما ایران اسلامی هستند و اگر در چشم‌انداز، اهداف و راهبردها با هم وحدت داشته باشند، محصولش بسیار پرثمر و نیکویی خواهد بود.
ادامه مطلب

طبقه بندی: اخبار سیاسی، اجتماعی، اخبار و گزارش،

تاریخ : شنبه 25 آذر 1391 | ساعت 21 و 09 دقیقه و 18 ثانیه | نویسنده : گل محمدی (مدیر) | نظرات
سوال:
غربی ها در رفاه ونعمت هستند، وما روز بروز در تحریم بیشتر قرار می گیریم شما می گویید ما آن رفاه غربی را نمی خواهیم مگر در منظر قرآن کریم رفاه با رفاه فرق می کند؟

پاسخ :
بله رفاه وروزی دو گونه است:

1-رفاهی که برای خوبان درگاه الهی است و همراه برکت است:
لَفَتَحْنا عَلَیْهِمْ بَرَكاتٍ :بركات را بر آنها مى‏گشودیم‏.(اعراف:96)

2-رفاه برای کفار :
فَتَحْنا عَلَیْهِمْ أَبْوابَ‏ كُلِّ شَیْ‏ءٍ: درهاى همه چیز (از نعمتها) را به روى آنها گشودیم(انعام:44).

اولی نتیجه ی تقوای مردم است ودومی نتیجه ی گناه مردم، چه انسان عاقلی بین این دو نوع رفاه که هردو از جانب خدای متعال است ولی اختیار انتخاب با ماست،اولی را کنار می گذارد وسراغ دومی می رود؟

از مصادیق این برکات ورفاه الهی دوران ظهور حضرت ولی عصر (عج)است ،که ما یک لحظه اش را به تمام غرب ورفاهش نمی دهیم ولو اینکه بیشتراز این ما را تحریم کنند .
طبقه بندی: اخبار فرهنگی، اجتماعی،

تاریخ : پنجشنبه 23 آذر 1391 | ساعت 22 و 05 دقیقه و 15 ثانیه | نویسنده : گل محمدی (مدیر) | نظرات

وی در ادامه می نویسد: "در فیلم های حاتمی كیا همه چیز زنده است فی المثل نی محمد را به یاد بیاورید كه زنده است رابطه محمود بانی اش، رابطه انسان با یك وسیله بی جان نیست رابطه غریب دور مانده ای است كه با همدم خویش راز می گوید به یاد بیاورید خمپاره ها را چه در دیده بان، چه د ژرمهاجر كه زنده اند بی حساب و كتاب نمی آیند و به قول خود حاتمی كیا انفجار ها نقش بازی می كنند وسایل به جا مانده از اصغر را به یاد بیاورید هنگام دفن او در میان نیزار كتاب قرآن، تسبیح، عطر و پلاك .. حتی در هویت نیز چراغ قوه و تسبیح و عطر و مهر زنده اند و در فیلم دارای نقش هستند رابطه علی را با پلاك های جبهه اش به یاد بیاورید رابطه حسن را با آرپی جی اش در دیده بان، آ‌ن پرچم" انافتحتا "را كه باید به مثابه باند زخم بندی مورد استفاده قرار گیرد و چه بسیار نمونه های دیگر و این نگاه مومنانه عارفی حقیقی است كه جهان را نازله عوالم غیبی و مظهر اسماء الله می بیند.طبقه بندی: اجتماعی، اخبار فرهنگی، سخنان شهدا و علما، اخبار و گزارش،

تاریخ : پنجشنبه 23 آذر 1391 | ساعت 21 و 45 دقیقه و 28 ثانیه | نویسنده : گل محمدی (مدیر) | نظرات

فراستی در خصوص این فیلم نقدی به جا و منصفانه می نویسد: "در بخش هایی از این نقد آمده است كه سعید نماد انسان های دردمندی است كه فریاد مظلومیتشان در گلو مانده آدم هایی كه دور مانده خویش هستند را در كنار رود در این بیاد آورید حاتمی كیا حرمت نگه می دارد و به حریم خلوت سعید وارد نمی شود هم برای سعید احترام قائل است و هم برای مخاطبانش هم برای سینما.

وی در ادامه در مورد حاتمی كیا می نویسد: "سینما برای او نه تفنن است نه دستاویز و وسیله پیام كه نیاز جدی است برای بیان مظلومیت های بسیجی ها در جنگ و پیگیری سرنوشت آن در دوران بعد جنگ، فیلمساز از جبهه به سینما آمده قدر جبهه را می داند قدر یافتن خود را.. بخش عمده ای از وجودش را آن جا گذاشته.. كرخه بعد از وصل قدم بلندی است به جلو

تهیه كننده این فیلم مرحوم سیف الله داد بوده است و بازیگران دیگری چون هما روستا، هانس نویمن، صادق صفایی، اصغر نقی زاده در آن بازی كرده اند و مجید انتظامی نیز موسیقی این فیلم را برعهده داشته و همچنین این فیلم برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم و چهره پردازی در یازدهمین دوره جشنواره فیلم فجر شده است.

حاتمی كیا "خاكستر سبز" را در سال 72 می سازد داستان این فیلم از آن جا شروع می شود كه هادی (آتیلا پسیانی) به منظور انجام تحقیات خود جهت فیلمسازی روانه كرواسی می شود عزیز دوست هادی در جریان مسافرت او به كرواسی با در اختیار قرارد ادن یك نوار كاست، یك قطعه عكس و یك پلاك از وی برای یافتن دختری به نام فاطمه كمك می گیرد هادی به وسیله آشنایی با زنی به نام حنیفه (زلاتو پلشكو) كه آشنا به زبان فارسی است به جستجوی فاطمه می پردازند.

در ادامه داستان هادی پی به رابطه قبلی عزیز و فاطمه برده و متوجه می شود كه آنها قصد ازدواج داشته اند كه این مطلب توسط اصغر (اصغر نقی زاده) دست مشترك میان عزیز و هادی پنهان می شود پلیس كرواسی هادی را به علت نداشتن ویزای آن كشور از كرواسی بیرون كرده و هادی و حنیفه در جستجوی فاطمه به بوسنی و جبهه جنگ منتقل می شوند هادی در جریان درگیری نیروهای بوسنیایی صرب مجروح شده و به عقب منتقل می شود
طبقه بندی: اجتماعی، اخبار فرهنگی، سخنان شهدا و علما، اخبار و گزارش،

تاریخ : پنجشنبه 23 آذر 1391 | ساعت 21 و 45 دقیقه و 04 ثانیه | نویسنده : گل محمدی (مدیر) | نظرات

آوینی در خصوص آخر فیلم "مهاجر" می گوید:"وقتی علی (نقی زاده) پلاك هایش را به اسد می دهد و خود در حال شلیك تیر به سوی دشمن موانع را از سر راه پهباد (هواپیمای بدون سرنشین)دور می كند و به شهادت می رسد و اسد پلاك ها را به گردن پهباد می اندازد و او را پرواز می دهد پلان درشتی هست از رقص پلاك ها در باد، همراه با صدای زیبای برخورد پلاك ها بر بدنه پهباد و.. این چنین حاتمی كیا به پهباد جان می‌بخشد و از آن مهاجری خلق می كند جاودان به جاودانگی هجرت".هیچ كس به اندازه شهید آوینی دیدگاه و هنر حاتمی كیا را خوب نمی شناسد این شهید بزرگوار به خوبی دید این كارگردان را به دفاع مقدس دریافته بود تا جایی كه می گوید: "درباره نگاه فلسفی حاتمی كیا به ابزار و تكنولوژی می توان مقاله ها نوشت چرا كه او پهباد مثل یك وسیله بی جان نگاه نمی كند پهباد جان می گیرد روح اسد،‌علی، اصغر و غفور در آن می دمد و اصلا از همان آغاز كار زنده است در تفكر حاتمی كیا نه تنها انسان ابزار تكنولویژ نیستند بلكه وسیله جان دارد".


طبقه بندی: اجتماعی، اخبار فرهنگی، سخنان شهدا و علما، اخبار و گزارش،

تاریخ : پنجشنبه 23 آذر 1391 | ساعت 21 و 34 دقیقه و 49 ثانیه | نویسنده : گل محمدی (مدیر) | نظراتآوینی در ادامه می گوید: در میان كلمات، كلمه ای بدین زیبایی بسیار كم است بسیجی نه از آن لحاظ كه سخن از موسیقی الفاظ می رود و نه از لحاظ ایماژی كه در ذهن می سازد نه جایی این حرف ها این جا نیست از آن روی كه این كلمه بر مدلولی دلالت دارد كه تجسم كامل آن روحی است كه در ‌آوردگاه جهاد در راه خدا تحقق یافته است بگذار بگویند فلانی رمانتیك می نویسد اما من اگر بخواهم در بند این حرف ها باشم دیگر نمی دانم عاشق بسیجی ها بمانم اما تو ابراهیم جان بسیجی و عاشق بمان و جز درباره عشاق حق و بسیجی ها فیلم مساز و هرگاه خسته شدی این شعر گونه را كه یك جانباز برایت نوشته است بخوان.
ای بلبل عاشق، جز برای گل ها مخوان
دست های دعای دلسوختگان
آن همه بلند است
كه تا آسمان هفتم می رسد
من پاهایم را بخشیده ام
تا این دل سوخته را
به من بخشیده اند
اما اگر پاهایم را باز پس بدهند
تا این دل سوخته را بازستانند
آنچه را كه بخشیده ام
باز پس نخواهم گرفت
دل من یك شقایق است خونین و داغدار
ای بلبل عاشق
جز برای شقایق ها مخوان
ابراهیم حاتمی كیا در "مهاجر" كاری كرد كه نظر همه منتقدان از جمله فراستی را برانگیخت و او در خصوص پلان درشت رقص پلاك ها در آسمان این گونه می نویسد:" ناقوس آینه ها، پلاك ها بر پیكر مهاجر، در اثر باد به بازی در می آیند برای من آن چهار پلاك آبی كوچك با آن نور در آسمان، همچون آینه های كوچك شفافند و صدایشان همچون ناقوسی در روح حك می شود دراقع حاتمی كیا در این فیلم داستان هواپیمایی بودن سرنشین مهاجر را كه از روی زمین كنترل می شود به تصویر می كشد این هواپیما كه جهت انجام عملیاتی شناسایی در پشت خطوط دشمن به كار گرفته می شوند بدلیل برد محدود دستگاه كنترل، خلبان در دو ایستگاه مقابل، رودروی هم و در خطوط دشمن مستقر می‌شوند خلبانی كه بر خطوط دشمن نفوذ كرده در حالی كه با دشمن درگیر می شود با مهارت عملیات شناسایی را انجام می دهد و هواپیما را در هوا تحویل خلبان دوم می دهد در حالی كه خود در آخرین لحظات به شهادت می رسد."طبقه بندی: اجتماعی، اخبار فرهنگی، اخبار و گزارش، سخنان شهدا و علما،

تاریخ : پنجشنبه 23 آذر 1391 | ساعت 21 و 34 دقیقه و 01 ثانیه | نویسنده : گل محمدی (مدیر) | نظرات
حاتمی كیا این روزها مشغول ساخت پروژه ای عظیم به نام "شهید چمران" است كه در جشنواره فیلم فجر به نمایش در می آید.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، این روزها كارگردانی صاحب نام مشغول به ساخت پروژه ای عظیم است كه این فیلم برای اولین بار قرار است در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآید.
این پروژه عظیم با نام "چ" به كارگردانی ابراهیم حاتمی كیا در مورد شهید چمران ساخته می شود و در واقع حاتمی كیا در این فیلم دو روز و دو شب از زندگی شهید چمران را در جریان یكی از عملیات هایش در شهر پاوه به تصویر می كشد و بازیگران بزرگ سینما از جمله فریبرز عرب نیا در نقش شهید چمران، سعید راد، مریلا زارعی، بابك حمیدیان و .. در آن به ایفای نقش می‌پردازند.

طبقه بندی: اجتماعی، اخبار فرهنگی، سخنان شهدا و علما، اخبار و گزارش،

تاریخ : پنجشنبه 23 آذر 1391 | ساعت 21 و 29 دقیقه و 41 ثانیه | نویسنده : گل محمدی (مدیر) | نظرات
مدتی است پروژه‌ای موسوم به موسیقی ترور که مورد حمایت امریکایی‌هاست توسط این خواننده هتاک ، با پشتیبانی مهره های داخلی و خارجی ضد انقلاب و به قصد تخریب و توهین به اعتقادات مردم پیگیری می‌شود.
ادامه مطلب

طبقه بندی: اخبار سیاسی، اخبار فرهنگی، اخبار و گزارش،
برچسب ها: شاهین نجفی، مرتد، اعدام، باطبی، علی افشاری،
دنبالک ها: باشگاه خبرنگاران جوان،

تاریخ : پنجشنبه 23 آذر 1391 | ساعت 20 و 39 دقیقه و 01 ثانیه | نویسنده : گل محمدی (مدیر) | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.

تعداد کل صفحات : 3 :: 1 2 3