تبلیغات
پایگاه فرهنگی نطنزپرس - این مستند رادیو فردا را از دست ندهید!
به گزارش رادیو دیروز، رادیو فردا در ادامه دروغ پراکنی های خود درمورد ایران، این بار با استناد به یک فیلم بی ربط، ایران را به عنوان یک مداخله گر در اوضاع کنونی عراق معرفی می کند.

ادامه خبر در ادامه ی مطلب
رادیو فردا در تیتر این خبر چند رسانه ای می نویسد: "ایران «جت های جنگی» در اختیار عراق قرار داد". و سپس می افزاید: حضور جت‌های جنگنده «ایرانی» در عراق برای نبرد با داعش. گزارش‌ها حاکی است جت‌های جنگنده سوخو برای کمک به نیروهای دولتی عراق در نبرد با شبه‌نظامیان داعش، وارد فرودگاه نظامی بغداد شده‌اند. بر اساس گزارشی ویدئویی که وزارت دفاع عراق منتشر کرده، این جت‌های سوخو روز دهم تیرماه وارد بغداد شده‌اند. وزارت دفاع عراق اشاره‌ای نکرده که این هواپیماها از کجا آمده‌اند اما انستیتو مطالعات استراتژیک بین المللی در لندن، گفته این هواپیماها از ایران آمده‌اند."
البته همگان واقفند که مهم نیست وزارت دفاع کشوری چه بگوید یا نگوید. مهم آن است که لندن و نیویورک چه بگویند. اتفاقات کشوری را در قاره دیگری ترجمه تعبیر و تفسیر کنند. شما به نان شبتان برسید از این تعبیرها و تفسیرها و پول قمار و عیاشی هایتان که هرزچندگاهی عکس های آن لو می رود یا در فیس بوک هایتان منتشر می شود جور شود. آمریکا نیز بهانه ای برای حضور نظامی در کشورها داشته باشد، آن ها را غارت کند و پولی برای رسانه ای دیگر جمع کند!
اما برای تدقیق بهتر، باید بیان شود که محتوای این فیلم چیست؟ ابتدا فیلم سه جنگنده را نشان می دهد که مشغول پرواز هستند. سه جنگنده از هم جدا می شوند و یکی از این جنگنده ها در یک پایگاه نظامی به زمین می نشیند. بر روی جنگنده نه پرچم ایران هست و نه حتی یک نوشته که نشان دهد این جنگنده ایرانی است. در محل فرود هم شرایط به همین صورت است. هیچ دلیلی که حتی نشان دهد محل فرود آمدن هواپیما در کشور عراق است، وجود ندارد. سوال اینجاست که رادیو فردا چرا مثل سابق برای خبرهای دروغش بدون نشان دادن مدرک وارد عمل نشد؟ مگر اجباری هست که به اسناد دروغین متمسک شوید؟ شما که چند روز قبل گفتید سوخو از روسیه وارد عراق خواهد شد چرا حتی خودتان اخبار خودتان را زود فراموش می کنید؟ چرا به شعور مخاطبین توهین می کنید؟ مگر مخاطب شما مردمی بی سواد و ساده لوحند که با نشان دان تصویر یک جنگنده آنها را به معنایی که در ذهن دارید منتقل کنید و آنها هم نپرسند کجای این فیلم نشان از ایرانی بودن جنگنده و فرود آن در خاک عراق دارد. شما که در متن خبر نوشتید حضور جت "های"ِ جنگنده، پس چرا فقط یک جنگنده را نشان دادید؟
آیا وقت آن نرسیده است که این رادیوی مزدور دست از خبرهای کذب و مضحک خود بردارد و به شعور ایرانیان توهین نکند؟ از این مطلب که بگذریم باید دید چرا رادیو فردا قصد دارد ایران را به عنوان یک کشور با حاکمیت دو و یا چند گانه نشان بدهد؟ زمانی که مسئولین ارشد نظام می گویند در عراق مداخله نخواهیم کرد بیان این نوع اخبار فقط همین دو هدف را دنبال می کند که اولاً ایران را یک کشور با چند حاکم نشان دهد و ثانیا بگوید ایران علی رغم اظهارات مسئولینش به صورت پنهانی مشغول جنگ در عراق است. این اقدامات در راستای پروژه ایران هراسی دولت آمریکا صورت می پذیرد که بعید است راه به جایی ببرد.
و نکته آخر، آیا شکست اربابانتان از ایران در جنگهای ۳۳ و ۲۲ و هشت روزه کافی نبود که می خواهید شکست عن قریب داعش را نیز به مداخله ایران بیافزایید؟ کاش سازمان سیا عملکرد شما را مورد بازنگری قرار دهد و همگی شما را یکباره برکنار نماید، هرچند معتقدیم نهایت بضاعت سیا نیز برای تجمیع قوای مزدوران ایرانی در همین حد است. لذا خدا را شکر می کنیم که دشمنانمان را از حمقاء قرار داد... الحمدلله الذی جعل اعداءنا من الحمقاءطبقه بندی: اجتماعی، اخبار سیاسی، اخبار و گزارش،

تاریخ : شنبه 14 تیر 1393 | ساعت 16 و 13 دقیقه و 17 ثانیه | نویسنده : گل محمدی (مدیر) | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.