تبلیغات
پایگاه فرهنگی نطنزپرس - نشست خبری شهردار نطنز سید محسن تجویدی با خبرنگاران شهر نطنز

امروز صبح ساعت 10:30 نشست خبری شهردار نطنز با حضور خبرنگاران شهر نطنز در دو بخش انجام شد که تا ساعت 13:00 ادامه داشت .

در این نشست خبرنگارانی از خبرگزاری های مهر، فارس ، ارمغان ، ماهنامه گوهر سبز نطنز و سایت های نطنزپرس و نطنزنیوز حضور داشتند که همگی با عرض تبریک روز شهرداری به شهردار فعال و مردمی نطنز پاسخ سوالات مردم نطنز را دریافت کردند .

نطنزپرس


    

در بخش اول نشست خبری امروز شهردار نطنز جناب آقای سید محسن تجویدی ایشان برخی اقدامات شهرداری را در زمینه های عمرانی ، اقتصادی ، فرهنگی و درون شهری مطرح کردند که به صورت خلاصه به بعضی موارد اشاره می کنیم :


نطنزپرس

1)                1) تکمیل باند دوم خیابان امام خمینی (ره) .

2)                2) لکه گیری معابر عمومی در سطح شهر نطنز که در سه مرحله انجام شده و مرحله ی سوم آن در دست اقدام است و بیش از دوهزار تن آسفالت در سطح شهر نطنز فقط جهت لکه گیری استفاده شده است .  

3)                3) ساماندهی محله ی ریسه نطنز که در مورد این طرح به دلیل انتقاد برخی در رسانه ها که دلیل این کار و هزینه های اضافی در حاشیه رودخانه چیست ایشان افزودند محله ریسه در موقعیتی قرار دارد که با اعتراض مردم برای وجود گرد و غبار و مشکلات زیاد دیگر باید این طرح انجام می شد .

4)                4) به دلیل تراکم جمعیت در روزهای تعطیل و روزهای پایان هفته و مشکلات زیادی اعم از مشکلات دستشویی و شست و شو که در پارک سرچشمه وجود دارد طرح ایجاد و احداث 24 چشمه دستشویی که بیش از 90 درصد کار آن انجام شده در پارک سرچشمه نطنز از کارهای مهم است .

5)                5) ساماندهی بلوار آزادگان که ورودی شهر نطنز است.

6)                6) ساماندهی درختان بلوار 45 متری که هزینه ی زیادی هم متحمل شده و بیش از 2000 اصله درخت کاشته شد.

7)                7) تقسیم رفته گران در محله ها و افزایش رفته گران حدود دوبرابر.

8)                8) نورپردازی بلوار 45 متری و میدان تختی و بلوار آزادگان و میدان گلدان و میدان های دیگر.

9)                9) نصب 55 پرچم ایران در بلوارها.

10)           10) معرفی جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر نطنز در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران.

11)           11) آسفالت کردن محله ی فیض آباد به دلیل کندن آسفالت این محله برای آب رسانی .

12)           12) نصب بنر های در سطح شهر جهت معرفی شهر نطنز.

13)           13) کمک به بخش خصوصی برای برگزاری جشنواره جهت معرفی جاذبه های نطنز

14)           14) فرهنگ سازی برای مقابله با ریختن زباله ها و ازبین بردن محیط شهری که همان محیط زیست است  و برگزاری نشست ها و جلساتی در همین خصوص

15)           15) راه اندازی سایت شهرداری نطنز و سامانه پیامکی جهت انتقاد و پیشنهاد  شهروندان به شهرداری  

16)           16) برگزاری همایش ها و کمک حد اکثری شهرداری برای برگزاری نمایش ها در مناسبت های مختلف در ماه های سال

17)           17) گل کاری میدان ها و بلوار ها که در چهار مرحله انجام شد که حدود 2000 گل رز و تعداد زیادی گل شمعدانی و بیش از 1000 گل یاس زرد کاشته شد .

18)           18) ساماندهی معابر عمومی و طرح حمایت از عابرین پیاده

 

در بخش دوم پاسخ به سوالات خبرنگاران درخصوص شهر نطنزکه برخی ار سوالات اشاراتی می کنم:


نطنزپرس

نطنزپرس
1)مهمترین سوالی که اکثر خبرنگاران از شهردار داشتند در مورد استفاده بی رویه معادن نطنز از کوه ها و سرمایه های مردمی نطنز است که چرا اقدامی صورت نمی پذیرد ؟

شهردار نطنز با اشاره به این موضوع که جلسات متعددی در مورد این مشکل گرفته شده و این موضوع با مقامات کشوری هم در میان گذاشته شده خاطر نشان کرد : طبق آمار و ارقامی که اداره صنعت و معدن منتشر کرده می توان با محاسبات ساده ای به این نتیجه رسید که هر معدن روزی کمتر از 50 هزار تومان برداشت می کند که این محاسبه با خنده ی حضارهمراه بود .

وی افزود:انتظار می‌رود اگر معادنی بیشتر از حق قانونی برداشت کنند، برخورد قانونی صورت بگیرد و همچنین خواستار پرداخت به موقع 15درصد حق دولتی معادن به شهرستان گردید.


2) آیا شهرداری برنامه ای برای تفکیک زباله ها و ساماندهی آنها دارد ؟

سید محسن تجویدی در پاسخ به این سوال از برگزاری جلساتی در مورد تفکیک زباله ها با چند پیمانکار خبر دادند.

3) چرا بلوار 45 متری تا سرابان نورپردازی نشد و فقط تا فرمانداری این کار صورت گرفت ؟

 پاسخ شهردار :این طرح با هزینه ی خیلی زیادی مواجه است .

4)سوالاتی هم در مورد بی نام بودن برخی بلوار ها و کوچه های شهر و خشک شدن بلوار علامه مجلسی و نبود علائم CNG در سطح شهر نطنز هم پرسیده شد که آقای تجویدی اشاره کرد برخی خیابان ها و کوچه ها نامگذاری نشده اند و برخی هم نامگذاری شده اند و نام آنها نصب نشده که افرادی را مامور شناسایی این کوچه ها خیابان ها و اماکن عمومی کرده ایم تا این مشکل هم به زودی رفع شود و تابلوها و علائم نصب شود  و در خصوص بلوار علامه مجلسی هم افزودند که طرحی برای ادامه دادن این بلوار و ساماندهی این منطقه و جلوی جایگاه سوخت داریم .

5) از وضع بد آبگیر خیابان سعدی هم پرسیده شد که آقای تجویدی گفت : در اقدامی که انجام شد قرار است این آبگیر به کنار خیابان منتقل شود تا مشکل ماشین های سواری هم رفع شود.

6) از ناتمام ماندن فاز سوم پروژه حمل و نقل که سال گذشته کلید خورد پرسیده شد که آقای تجویدی پاسخ داد : انتقال رانندگان به سیرو سفر همکاری راهور را در پی دارد که در این خصوص هم اخیرا با رئیس راهنمایی و رانندگی نطنز صحبت هایی شده است .

7) از ریزش آب ناودان های مغازه ها و ادارات واقع در خیابان امام خمینی داخل پیاده رو هم پرسیدیم و پاسخ شهردار نطنز  اقدام سریع رفع این مشکل بود.

8)از عبور و مرور اتوبوس های شهرهای دیگر به درون شهر نطنز بدون هیچ نظمی هم پرسیدیم که ایشان و آقای علی رحیمی پاسخ دادند که می خواهیم کاری کنیم که این اتوبوس ها یا درون شهر رفت و آمد نکنند یا اگر می آیند باید بلیط فروشی کنند و ساعت معینی را داشته باشند تا مشکل مسافران نطنزی مخصوصا دانشجوها رفع شود .

9)از ریختن زباله ها در مکانی که تابلو ریختن زباله ممنوع است پرسیدیم که ایشان از این موضوع باخبر نبودند و خاطر نشان کردند اگر از ریختن زباله در محل های ممنوع زباله با خبر شویم با این امر به شدت برخورد می کنیم .

 

پیشنهاد هایی هم در خصوص ایجاد سرعتگیر در میدان گلدان و شهرک ولی عصر و خیابان منتهی به سرابان از گنبد باز و بلوار پلیس و خیابان منتهی به میدان بسیج از روستای اوره  داده شد که مهم ترین آن ایجاد سرعتگیر در بلوار حضرت ولی عصر(ع) است که خطر بسیار زیادی را بدلیل نبود پیاده رو دارد و آقای شهردار هم این پیشنهاد ها را پذیرفتند و یادداشت کردند .

 

نطنزپرس

در آخر آقایان علی رحیمی و خشنود  به نمایندگی ازاعضای شورای اسلامی شهر نطنز با عرض تبریک به مناسبت روز شهرداری از آقای سید محسن تجویدی شهردار نطنز تقدیر و تشکر فراوان کردند و ختم جلسه با ذکر صلوات اعلام شد .   

 
طبقه بندی: اخبار نطنز،

تاریخ : شنبه 14 تیر 1393 | ساعت 16 و 14 دقیقه و 41 ثانیه | نویسنده : گل محمدی (مدیر) | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.